Flixonase Nasule 400

Trądzik różowaty zaliczany jest do chorób przewlekłych skóry. W przebiegu tej choroby pojawiają się zmiany, które zlokalizowane są na twarzy. Zakłada się, że chorobie sprzyja nadreaktywność naczyń, która objawia się gwałtownym zaczerwienieniem skóry twarzy. Choroba może się nasilić przede wszystkim na skutek stresu oraz długotrwałej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Czynnikami niesprzyjającymi jest także ciężkostrawna dieta, alkohol, zbyt duża podaż witamin z grupy B, stosowanie glikokortykosteroidów na skórę czy korzystanie z basenów.

Trądzik różowaty najczęściej jest diagnozowany u osób w średnim wieku o jasnej karnacji. Częściej chorują kobiety, z kolei u mężczyzn choroba ma bardziej zaostrzony przebieg. Wyróżnia się kilka postaci choroby. W zależności od niej może się pojawić rumień tymczasowy lub przetrwały, grudki, a nawet zmiany o charakterze guzowatym.

Rozeznanie choroby opiera się na dokładnych oględzinach zmian. Na tej podstawie dermatolog zaleca kurację. Leczenie może być zarówno miejscowe, wewnętrzne, jak i za pomocą odpowiednich dermokosmetyków.

Chorzy powinni unikać tarcia skóry oraz niektórych zabiegów kosmetycznych, takich jak z użyciem kwasów owocowych. Całkowite wyleczenie jest bardzo trudne, a stosowane leki powodują przede wszystkim złagodzenie objawów oraz zapobieganie zaostrzeniom choroby.