Charakterystyka róży

Charakterystyka róży

Róża zalicza się do bakteryjnych chorób skórnych. Wywołują ją paciorkowce, które wnikają do organizmu, najczęściej w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Powoduje to rozwój ostrego stanu zapalnego oraz znaczące podwyższenie temperatury ciała. Róża najczęściej diagnozowana jest u osób, którzy mają zaburzenia krążenia żylnego.

Zmiany lokalizują się zazwyczaj na twarzy, głównie w obrębie błony śluzowej nosa oraz ust.

Czytaj dalej »

Liszaj płaski

Liszaj płaski

Liszaj płaski zaliczany jest do chorób przewlekłych skóry. Czynniki etiologiczne, które odpowiedzialne są za rozwój tej choroby nie są dokładnie poznane. Liszaj płaski częściej występuje u osób, które chorują m.in. na marskość wątroby, zapalenie wątroby czy cukrzycę. Choroba pojawia się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, zazwyczaj w średnim wieku.

Charakterystycznym objawem tej choroby jest wystąpienie czerwonawych oraz fioletowych grudek, które często zlewają się ze sobą.

Czytaj dalej »

Czerniak złośliwy

Czerniak złośliwy

Czerniak złośliwy zaliczany jest do najgroźniejszych nowotworów skóry. Zazwyczaj rozwija się w okolicach znamion barwnikowych. Czerniak powoduje bardzo szybkie przerzuty do narządów wewnętrznych. Nieleczony powoduje śmierć. Największe ryzyko zachorowania występuje u osób z jasną karnacją oraz wieloma znamionami barwnikowymi. Na skutek długotrwałej ekspozycji na promieniowanie słoneczne,

Czytaj dalej »

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity jest jedną z najczęstszych chorób skórnych. Przeważnie występuje u młodzieży, jednak może pojawić się także i u osób dorosłych. Niekiedy trądzik ma podłoże genetyczne- stwierdzono bowiem, że najpowszechniej rozwija się u młodzieży, których bliscy krewni również chorowali na tą przypadłość. Wśród innych czynników dominuje nadmierne wydzielanie łoju czy reakcja zapalna.

Czytaj dalej »

Charakterystyka łuszczycy

Charakterystyka łuszczycy

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą, w której dochodzi do powstania licznych stanów zapalnych, które objawiają się charakterystycznymi zmianami skórnymi. Zakłada się, że choroba ma podłoże genetyczne oraz immunologiczne. Rozróżnia się dwa typy łuszczycy: typ I rozwija się zazwyczaj u osób młodych, typ II u osób starszych.

W łuszczycy pojawiają się czerwonawe wykwity, które są wyraźnie oddzielone od zdrowej skóry.

Czytaj dalej »

Charakterystyka sarkoidozy

Charakterystyka sarkoidozy
najczęściej kupowanym sumplementem z witaminą c jest Rutinoscorbin 25mg

Sarkoidoza jest chorobą przewlekłą, która atakuje wiele narządów. Często przebiega wraz ze zmianami skórnymi. Uważa się, że chorobę wywołuje nieprawidłowość w układzie immunologicznym. Ponadto istnieją przypuszczenia, iż sarkoidoza ma podłoże genetyczne. Do jej rozwoju przyczyniają się także niekorzystne czynniki środowiskowe. Choroba jest częściej diagnozowana u poszczególnych grup zawodowych.

Czytaj dalej »